Як правильно вибрати меблі?

Меблювання квартири в значній мірі визначає її інтер'єр. Як правильно вибрати меблі? Корисні поради по меблюванню нової квартири допоможуть майбутнім новоселам уникнути поспішних рішень щодо придбання нових меблів (часто дорогою і непрактичною), яку через деякий час, можливо, захочеться замінити.

Але меблі - майно дороге, і не всім по кишені міняти шафи та стільці так само часто, як предмети гардероба.

Перша порада, як правильно вибрати меблі: не поспішайте купувати нові меблі. Спочатку потрібно визначитися, що для Вас буде дійсно необхідним і корисним в будинку зі складу предметів меблів, а вже потім подумати, які у меблів будуть форма, дизайн, оббивка.

Накресліть на папері план своєї квартири, наприклад в масштабі 1:20. У такому ж масштабі накресліть, а потім виріжте з паперу зображення предметів меблів, які Вам хотілося б мати в новій квартирі. Додайте вирізані зображення на викресленим плані квартири, подумавши призначення предметів меблів і відповідність їх зонам квартирного простору. Краще скласти кілька варіантів розміщення меблів і вибрати найкращий варіант.

Порада друга: Постарайтеся обійтися без непотрібних меблів. З досвіду дизайнерів випливає, що для оптимально насиченого інтер'єру коефіцієнт «заставленого" (тобто відношення площі, зайнятої меблями, до загальної площі кімнати) для вітальні або житлової кімнати в однокімнатній квартирі не повинен перевищувати 0,35, для спальні - 0,45.

Як же правильно вибрати меблі? Меблі повинні бути корисною, зручною, і створювати комфортні умови для життя поруч з нею. Тільки потім вибирайте меблі з вигляду конструкції, формою, кольором, оббивці. Головне - зручність у використанні меблів.

Можливо, Ви погодитеся, що дорога темна поліровані меблі далеко не завжди виправдовує свою строгість і «помпезність», так як вимагає постійного догляду, боїться вологи, дотику гарячих предметів. Блискучі поверхні створюють численні відблиски, які стомлюють зір і вносять в загальний інтер'єр житла елемент неспокою. Господиня будинку з постійною ганчіркою в руці, протираючи поліровані поверхні, навряд чи насолоджується блискучим виглядом витончених блискучих площин, і з господині меблів стає її слугою. Відсутність життєвої, господарської раціональності в таких меблів зводить нанівець її безумовні зовнішні достоїнства. Яку ж вибирати меблі? Гарну меблі, що вписується в інтер'єр, зручну, практичну, раціональну.

Оббивка меблів - один з головних критеріїв при виборі диванів , крісел і стільців, а головна вимога до оббивки - знову ж таки зручність і практичність. Наша порада: слід вибирати матеріал, який відповідає загальним колірним рішенням дизайну кімнати; при цьому догляд за меблями не повинен вимагати неймовірних сил і віднімати багато часу.

Переїжджаючи в новий будинок або квартиру, ви приносите свої старі сімейні традиції, у тому числі традиції у вирішенні інтер'єру. Відкиньте старі стереотипи. Подумайте про комфорт, раціональності, зручності, гігієнічності і простоті догляду за меблями. Це і є складові поняття «затишок». Ваша нова квартира буде по справжньому красивою і затишною тільки в тому випадку, коли інтер'єр буде вирішено по-новому.

Навіть в старій квартирі без заміни меблів можна створити абсолютно новий стиль інтер'єру. Варіантів безліч: це і перестановка меблів, і переробка меблів (не обов'язково радикальна), придбання змінних чохлів на оббивку меблів, що дозволяють періодично змінювати загальний вигляд інтер'єру. І звичайно подумайте, з чим можна без жалю розлучитися.

Ще одна корисна рада: меблі повинні гармонійно поєднуватися з плануванням квартири, наявністю та розміщенням вбудованого обладнання, вписуватися в загальну колірну гаму житла. Сучасний інтер'єр припускає застосування в оформленні кімнат декоративних тканин, сучасних шпалер, декоративного скла, керамічних виробів, естампів.

 

Кожен може зробити свій будинок красивим і затишним. А для цього потрібен творчий підхід і винахідливість. Тому наші поради не слід сприймати як догму, а як приклад «правильного» підходу до проблеми вибору меблів. Думайте і самостійно створювати новий інтер'єр Вашого Дому.